PODCAST: Ako zvládať ochorenie a liečbu sklerózy multiplex ľahšie? Radí SM sestra Viera Priesolová

Podcasty

09.09.2021

Obrovský prínos SM sestry v manažmente liečby ochorenia skleróza multiplex je naozaj nespochybniteľný. O najčastejších otázkach či obavách pacientov hovorí Mgr. Viera Priesolová z SM centra v Ružomberku.

Návšteva SM centra sa u pacientov so sklerózou multiplex začína primárne kontaktom so zdravotnou sestrou. Ich obrovský prínos v manažmente liečby tohto ochorenia je nespochybniteľný. Aké sú najčastejšie otázky pacientov s SM-kou prezradí Mgr. Viera Priesolová, vrchná sestra Neurologickej kliniky Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku, ktorá pred dvomi rokmi získala aj ocenenie Moja sestra.

PREČÍTAJTE SI AJ PREPIS PODCASTU: Vrchná sestra SM centra Viera Priesolová: Lekár, sestra a pacient sú rovnocenní partneri

Články v sekcii Podcasty

Aktuality a nové články

PODCAST: SM pacienti aktívni fajčiari mávajú vyšší stupeň postihnutia, hovorí neurologička Natália Jankovičová

Je dokázané, že pacienti so sklerózou multiplex, ktorí vedú zdravý životný štýl, majú lepší a jednoduchší priebeh ochorenia. Veľkou témou je v tomto smere práve fajčenie, ktoré patrí medzi časté neresti aj pacientov s SM-kou. Podľa neurologičky MUDr. Natálie Jankovičovej je však pri diagnóze SM sa fajčenia najlepšie vzdať úplne, a to čo najskôr.

Partneri projektu