PODCAST: Ovplyvňuje skleróza multiplex závažnosť priebehu ochorenia COVID-19?

Podcasty

26.03.2021

Druhá vlna pandémie priniesla aj druhú vlnu obáv. Strach z ochorenia trápi mnoho pacientov s chronickými diagnózami. Medzi ne patrí i skleróza multiplex. Budú mať SM-kári automaticky iný priebeh ochorenia ako človek bez diagnózy?

Druhá vlna pandémie priniesla aj druhú vlnu obáv. Strach z ochorenia trápi mnoho pacientov s chronickými diagnózami. Medzi ne patrí i skleróza multiplex. Budú mať SM-kári automaticky iný priebeh ochorenia ako človek bez diagnózy? Ako postupovať keď zistia, že majú pozitívny výsledok testu na COVID-19. Aj na tieto otázky odpovedá neurologička MUDr. Darina Slezáková, PhD., ktorá prináša aktuálne dáta a informácie o vplyve sklerózy multiplex na priebeh ochorenia COVID-19.

 

 

 

 

PREČÍTAJTE SI PREPIS PODCASTU: Skleróza multiplex a COVID-19: Ovplyvňuje diagnóza priebeh ochorenia?

Články v sekcii Podcasty

Aktuality a nové články

PODCAST: SM pacienti aktívni fajčiari mávajú vyšší stupeň postihnutia, hovorí neurologička Natália Jankovičová

Je dokázané, že pacienti so sklerózou multiplex, ktorí vedú zdravý životný štýl, majú lepší a jednoduchší priebeh ochorenia. Veľkou témou je v tomto smere práve fajčenie, ktoré patrí medzi časté neresti aj pacientov s SM-kou. Podľa neurologičky MUDr. Natálie Jankovičovej je však pri diagnóze SM sa fajčenia najlepšie vzdať úplne, a to čo najskôr.

Partneri projektu